سی و چهارمین دوره مسابقات فیزیکدانان جوان از ۷ تا ۱۴ ژوئیه در کشور گرجستان، به دلیل محدودیت های کرونا تنها با شرکت ۱۵ تیم برگزار شد.ایران نیز با ترکیب تیم کامل پنج نفره شامل تهمینه لهراسبی، موژان معینیان، باربد نادری، صدرا دیندار، ماهان فلاح پور دانش آموز دبیرستان الغدیر کیش به مربیگری آناهیتا عبداللهی، امیرمهدی فشارکی و سرپرستی دینا ایزدی (مدیر موسسه اندیشه های خلاق و نماینده رسمی مسابقات فیزیکدانان جوان در ایران ) در این رویداد بین المللی شرکت کرد.

در پایان این رویداد طبق قوانین، سه تیم راه یافته به فینال شامل کشورهای لهستان، اسلواکی و اتریش مدال طلا گرفتند. تیم های سوئیس و روسیه هم نقره دریافت کردند.

تیم ایران نیز در بین تیم های دیگر در رتبه یازدهم قرار گرفت. کشورهای اوکراین، چک، یونان، بلاروس، بلغارستان، پاکستان مجارستان و گرجستان از دیگر تیم های حاضر در این مسابقه بودند.

مراسم اختتامیه این رویداد سه شنبه شب ۲۲ تیرماه برگزار و جوایز تیم ها اهداء شد و تیم پنج نفره ایران چهارشنبه ۲۳ تیرماه وارد کشور شدند.

دینا ایزدی سرپرست تیم ایران در تورنمنت بین المللی فیزیکدانان جوان در گرجستان در این باره گفت: این رویداد یک مسابقه بین المللی و در رده سنی ۱۶ تا ۱۹ است و هر سال یک کشور میزبان می شود. دانش آموزان هر کشور تحت قالب یک تیم و با اجرای پروژه های مشخص شده ( ۱۷ طرح مسأله ) به صورت آزمایشگاهی آن را به اجرا در می آورند. آن ها در این رویداد یاد می گیرند چطور از مسائل حل شده به زبان انگلیسی دفاع کرده و درباره آن مسأله بحث علمی انجام بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

advanced divider