نمایندگی گزینه دو جزیره کیش

موسسه گزینه ‌دو کیش یک موسسه آموزشی- فرهنگی غیر دولتی است که در محدوده جزیره کیش فعالیت می کند. فعالیت‌های این نمایندگی در زمینه‌های برگزاری آزمون‌های هماهنگ، برنامه‌ریزی تحصیلی، مشاوره تحصیلی هوشمند و تولید محتواهای کمک آموزشی و مشاوره ای در مقاطع دوره اول و دوم متوسطه و داوطلبان آزمون سراسری است.
نمایندگی کیش از سال ۱۳۹۵ تا کنون بیش از مرحله های بسیاری آزمون را به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار نموده است . در حال حاضر خدمات خود را به صورت غیر حضوری به ۶ مدرسه متوسطه دوره دوم و ۲ مدرسه متوسطه دوره اول و دیگر دانش آموزان علاقه مند ارائه می دهد.
رویکرد گزینه‌دو ( نمایندگی ۱۰۲) بر ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای نوین، هوشمند و شخصی سازی شده است. و شعار مؤسسه، « ارزشیابی در خدمت یادگیری» است .
فعالیت‌های جانبی بر بستر اینترنت ارائه می شود و خدمات جانبی آزمون‌ها از جمله محتواهای آموزشی، نرم افزار‌های آموزشی و مشاوره‌ای، مشاوره انتخاب‌رشته و حتی آزمون‌های آزمایشی به صورت غیرحضوری و از طریق وب سایت گزینه‌دو در دسترس مخاطبان قرار گرفت است.

آزمون‌های آزمایشی ویژه داوطلبان آزمون سراسری:
این آزمون‌ها طی دو بازه زمانی تابستان سال یازدهم (گام اول) و سال تحصیلی در چندین مرحله حضوری و غیر حضوری (اینترنتی) به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود.( لازم به ذکر است با توجه به شرایط کنونی کشور، این آزمون ها کاملا غیر حضوری برگزار می شود .)
ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ویژه دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه:
این آزمون‌ها با هدف بهبود فرآیند یاددهی- یادگیری، توسعه پرسشهای استاندارد و حذف محوریت کنکور در سال‌های تحصیلی پایین تر ارائه می شود. نتایج این آزمون‌ها به مقایسه طولی فرد با خودش می پردازد و فاکتورهای مقایسه عرضی با سایرین مانند تراز و رتبه حذف شده اند. موسسه گزینه‌دو امیدوار است با حذف عامل اضطراب آور مقایسه شدن، سلامت روانی دانش‌آموزان و در نتیجه سطح علمی آنها را در سال‌های پایین‌تر ارتقا بخشد.

در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ با توجه به محدودیت آزمون حضوری فرصتی پیش آمده تا کلیه فرآیند برگزاری آزمون به صورت کاملا آنلاین و از طریق سامانه کشوری موسسه گزینه دو به انجام برسد.
این امر موجب نظم و یکپارچگی بیشتر در آزمون و ارائه هوشمندانه سوالات و نتایج آزمونها به داوطلبین شده و به همراه صرفه جویی در مصرف منابع، کمک شایانی به حفظ محیط زیست نموده و جلوی سوء استفاده های احتمالی برای استفاده نادرست از سوالات قبل از برگزاری آزمون را گرفته است.