مراسم فرهنگی مذهبی در مدارس الغدیر

 سلام بر تو ای فرستاده خوبی ها، ای مهربانترین فرشته خاک. تو از ملکوت آسمان به زمین فرا خوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی اش آشنا کنی. تو، آفتاب روشن حقیقت بودی در شام تیره، اى گرامی ترین خلق نزد پروردگار، اى آفتاب جانبخش جهان، اى روح وجود عالم، براستى كدامین قلم است كه از تو، به صورتى بایسته و شایسته یاد كند ؟! و اینك در سالروز رحلت تو و شهادت فرزندان عزیزت امام حسن مجتبی (ع) و امام علی ابن موسی الرضا (ع) جز آب دیده چه داریم كه نثار كنیم ؟ اى رسول حق، ای حقیقت همیشه جارى، داغ دلهاى شیفتگان معنویت و وحدانیتت را چگونه التیام بخشیم ؟!

 

 اینک نگاه مى کنم به سمت کریمانه ترین نام و گوشه اى از رنج هاى بى کرانه زمین که در «بقیع» جمع شده است.

مرواریدهاى کرامت در مدینه رسول، شیفتگى هاى ماندگارى اند که مجتباى خاندان نبوت بر جا گذاشته است.

کاش خورشیدِ امروز با این عقربک هاى زهردار ساعت ها بیدار نمى شدند!

کاش شبانه ترین حزن براى آوردن جگرخراش ترین صحنه، در نمى زد!

اما تقدیر از درى وارد مى شود که انتظارش را ندارى.

بقیع، پذیراى نغمه هاى زخم مى شود.

آن جماعت به ظاهر مسلمان، چقدر پشت او را خالى کردند و چه ها بر سر دل بى تابش آوردند!

آسمان مى بیند که برادر به بدرقه داغ پاره ها آمده است. حسین علیه السلام را به موسم بى برادرى کشانده اند... .

 

ای آشنای غریب، ای عصمت هشتم، ای غریب الغربا، ای شمس الشموس و ای مولای من! کوچه های نیشابور، هنوز بوی کلام عطرآگین تو را دارد. هر روز که خورشید خراسان، سینه ریز زرینش را از شوق می درد و انبوه دانه های طلایی اش از فراز آسمان بر حَرَمت می پاشد، کبوتر دل، بهانه کنان به سوی حرم تو پر می کشد و به سوی دانه های مِهری می رود که برایش می پاشی.
ای تمامیت عشق و صفا، در آستانه سالروز فقدان وجود نازنینت، پرستوی دلم میل پرواز به رواق ملکوتی ات را دارد می خواهم خاک محضرت را طوطیای چشمان ناقابلم کنم و در حریم خلوتت مستانه، زمزمه شورانگیز عاشقی و رهایی را سر دهم، می خواهم خویش را به پنجره پولاد مهربانی و مروتت بیاویزم و بند دل شکسته ام را گره بزنم به صداقت و بزرگی و شرافتت، و عقیق سرخ نیایش را تقدیمت کنم.

  

از جمله اهداف کلان موسسه نوآوران آموزشی مهر هشتم کیش تربيت انسان هايي مؤمن، با تقوا و متعهد به مسئوليت‌ها و وظايف در برابر خدا و مردم و خويشتن و جامعه و محيط اطراف، قانون مدار، نظم پذير، حقيقت طلب و خير خواه، عدالت خواه و ظلم ستيز، خودباور میباشد.

در مجموعه مدارس الغدیر همواره کوشیده ایم با نگاه از پنجره فرهنگ و آیین این مرز و بوم در تربیت انسانهایی شایسته کوشا باشیم و با استعانت از لطف پروردگار قدمی در راه تعالی روحی فرزندان عزیزمان برداریم و چه الگویی شایسته تر از اهل بیت عصمت در این مسیر رهنمون ما خواهد بود.

پس همصدا با تمامی عاشقان معرفت، دانش آموزان الغدیر نیز در گرامیداشت ایام الهی راسخند و در سوگ و سرور این سروران الهی همیشه در صحنه.

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…